Juozas Prušinskas (1984m.)
“Nėra nei vieno žmogaus organo, kuris būtų toks reiklus sau kaip oda, nėra nei vieno, kuris taip išduotų sėkmes ir nesėkmes kaip oda, nėra nei vieno, kuris taip ilgai laikytų „pagiežą” ir išlietų ją pačiu netinkamiausiu metu, kaip oda. Oda – tai mūsų vidaus organų veiklos, kūno santykių su gamta, jausmų, polėkių ir nesėkmių gelmių išklotinė. Gamta kūnui davė trejas smegenis – galvos, stuburo ir … odos. Todėl, kas tai priima kaip tiesą, su oda bendrauja, kaip su protingu ir pastabiu pašnekovu. Žmogus visą laiką bendraudamas su ja atsimena, kad oda niekada neatleidžia skriaudos.”

Oda – organizmo veidrodis

„Oda – tai mūsų vidaus organų veiklos, kūno santykių su gamta, jausmų, polėkių ir nesėkmių gelmių išklotinė, – sako gydytojas onkologas Juozas Prušinskas, kuris jau daugelį metų studijuoja bioenergetinį ryšį tarp apgamų ir vidaus organų veiklos. Dar Vydūnas sakė, kad žmogus turi trejas smegenis: galvos, stuburo ir …odos. Oda turi pusantrų metų atmintį ir niekada neatleidžia jai padarytos skriaudos.

Kiekvienas apgamas suteikia informacijos

Oda yra didžiausias, išraiškingiausias ir kerštingiausias organas. Todėl mokantiesiems iš jos skaityti nereikia nei echoskopų nei rentgeno aparatų. Kryptingai ją tyrinėjant ir stebint galima rasti organą, kurio veikla dabar arba ateityje gali sutrikti. Tik apžiūrėjus odą, galima žmogų siųsti pas konkretų specialistą, kuris tuo metu jam geriausiai padės arba tiesiog pašalins atsiradusį odos darinį, o kartu ir kokią nors vidaus organų ligą. Pavyzdžiui, į mane dažnai kreipiasi labai neracionaliai besimaitinantys studentai dėl veido srityje, skrandžio meridiane atsiradusio ar padidėjusio apgamo. Pagal apgamo lokalizaciją galima iš karto pasakyti, kad žmogų vargina skrandžio opa. Tokiu atveju aš siūlau arba operuoti opą, arba šalinti apgamą. Pašalinus apgamą, po trijų mėnesių užgyja ir opa. Kiekvienas taškas, dėmelė ar apgamas ant veido atskleidžia tam tikrą informaciją. Veido apgamai dažniausiai yra virškinamojo trakto funkcinių ir organinių pokyčių žymekliai. Galvos plaukuotoje dalyje esantys apgamai rodo giminės psichines ir onkogenines ligas. Šie apgamai būna dviejų rūšių: riebaliniai (parodo centrinės nervų sistemos padidėjusį aktyvumą) ir pigmentiniai, arba rudieji (rodo, kas iš giminės mirė nuo piktybinės onkologinės ligos). Jeigu apgamas yra kairėje galvos pusėje, galima sakyti, kad nuo šios ligos mirė kas nors iš tėvo pusės, dešinėje – iš motinos, galima net pasakyti konkrečią ligą. Pavyzdžiui, pakaušio viršuje esantis apgamas reikš urogenitalinę ligą, šiek tiek žemiau – plaučių, o dar žemiau – skrandžio. Yra dvylika porinių ir du neporiniai meridianai, kuriuos išmanant galima aštuoniasdešimt procentų tikslumu pasakyti, ką reiškia vieno ar kito apgamo arba pigmentinės dėmės atsiradimas. Pavyzdžiui, apgamas tarp plaukų ir ausies dažniausiai reiškia, kad žmogus serga tuberkulioze, jeigu jis yra prie antakių, vadinasi, kamuoja problemos dėl skrandžio.

Protėvių palikimas

Pagal pigmentinės dėmės vietą arba išvaizdą galima pasakyti net tai, kad žmogaus protėviairba tėvai gyveno ne ten,kur turėjo. Kadangi daugelis lietuvių buvo išvežti į Sbirą, apžiūrėjus jauną žmogų gali pasakyti, kur tiksliai – Varkutoje ar Kazachstane buvo jo artimieji. Taip pat yra specifinės dėmės, kurios parodo, kad žmogus arba jo giminaičiai gyveno ar mokėsi Vakaruose. Galima tiksliai pasakyti, kokia informacija yra perduota nuo protėvių ir kada jam bus kritinis laikotarpis, kai reikės pasirūpinti konkrečiu organu. Kiekvieno apgamo atsiradimas leidžia nustatyti diagnozę 5–25 metams. Tai labai vertinga infomacija, kurios dėka galime atitinkamu laikotarpiu tiesiog labiau atkreipti dėmesį į tą organą. Pavyzdžiui, jei yra padidėjusi rizika susirgti skrandžio ligomis, tiesiog galima pakeisti mitybą, gyvenimo būdą arba imtis papildomų profilaktikos priemonių, stengiantis tą negalavimą atitolinti.

Visi apgamai yra įgimti

Konkreti pigmentinių apgamų atsiradimo priežastis nežinoma. Mano nuomone, visi apgamai yra įgimti, tik ne visi iškart matomi. Kai apgamo ląstelės besidaugindamos pasiekia kritinį skaičių, apgamas „pasirodo“ ant odos, tai reiškia, kad vienas ar kitas organas duoda signalą. Tikriausiai patebėjote, kad seni žmonės apgamų beveik neturi. Mat senatvėje jie po truputį pradeda nykti, taigi jau atidavė visą informaciją ir jeigu mes ja nepasinaudojome, tiesiog esam paliekami sirgti.

Per anksti nebūna

Labai svarbu pašalinti visus organinius odos pakitimus vaikams iki dvylikos metų, tokiu būdu sumažinsime galimybę susirgti giminės ligomis. Jeigu vaikas gimė turėdamas kokį nors ryškų odos defektą, pasikonsultuokite su specialistu ir, jeigu reikia, geriausia jį pašalinti iki trijų mėnesių. Vėliau vaikams paaugus, jei odos pakitimai matomi, gali atsirasti įvairių bendravimo ar elgesio problemų. Pašalinus apgamą vaikui iki dvylikos metų pažeistas organas atsistato maždaug per pusę metų, suaugusiajam šis periodas gali trukti ilgiau.

Odą reikia tvarkyti iš vidaus

Kad oda būtų sveika ir graži, pirmiausia turime sutvarkyti savo vidų, o nesistengti teplioti kuo daugiau kremų. Prieš dešimt metų į Lietuvą buvo atvežtas unikalus produktas – raudonasis palmių aliejus, kurį protingai vartojant nebereikėtų tepti jokių kremų ir kaukių. Turime stipriausią antioksidantų rinkinį – aliejų „Karotiną“, kuriame beta karoteno yra mėnesio norma. Tiesiog pusę metų vartokite jį ne tik su maistu, bet ir tepkite odą bei plaukus. Labai greitai pastebėsite, kad ne tik oda pagražės, bet ir pagerės regėjimas, dings nuovargis ir mieguistumas. Per dešimt metų mes jį išbandėme pradedant dantenų ir baigiant ginekologinėms ligoms gydyti. Šiais laikais daugelis mūsų šaltuoju laiku važiuoja pailsėti į šiltuosius kraštus. Mano praktika rodo, jog kas trečias atostogautojas parsiveža kokią nors ikivėžinę ligą. Žiemą mūsų apsauginis pigmentas pasislepia vidaus organuose, kad pavasarį galėtų atlikti savo funkciją. Išvažiavus ten, kur daug saulės, oda lieka be apsaugos. Todėl norėdami apsaugoti odą ir užkirsti kelią įvairiems dariniams, 25-26 dienos iki kelionės būtina pavartoti beta karoteną ir paruošti odą iš vidaus. Ji įgaus tolygią apsaugą nuo saulės, net nereikės teptis apsauginiais kremais.

Stiprinkime imunitetą

Kita sveikos odos profilaktikos priemonė yra Berešo lašai. Tai mikroelementų rinkinys, labai greitai sureguliuojantis ir sustiprinantis imunitetą. Jeigu juos pavartojus tris savaites padidėja apetitas, galima sakyti, kad imunitetas grįžta į normalią būseną, taigi jis susitvarkys su įvairių išorinių veiksnių poveikiu mūsų organizmui. Sveikas žarnynas – sveika oda Ir trečias labai svarbus veiksnys, veikiantis odą, yra storasis žarnynas ir jo gerosios bakterijos. Jeigu storasis žarnynas funkcionuoja gerai, visi kiti organai taip pat prie jo prisitaikys. Pavyzdžiui, odos ryšys su žarnynu akivaizdus, kai į konsultaciją ateina žmogus, kuriam buvo atliktas mechaninis žarnyno valymas, ir neatkūrus žarnyno mikrofloros balanso, jis išvažiavo į kitą šalį, kurioje būdingi kitokie mitybos įpročiai. Norint atkurti žarnyno pusiausvyrą gali prireikti daugiau nei trejų metų. Po tokių drastiškų organizmo valymo procedūrų būtina vartoti atitinkamą maistą, iš lėto atkurti mikroflorą, išauginti gerąsias bakterijas ir tik tada leistis į kelionę.

Verta sunerimti

Kaip sakydavo šviesios atminties daktaras Šimkus, jeigu dvi savaites esate užkimęs, dvi savaites jums ką nors skauda ar dvi savaites neužgyja kokia nors opelė, turite atkreipti į tai dėmesį ir nedelsdami kreiptis į specialistą. Pasirodyti specialistui reikėtų ir tuo atveju, jeigu į apgamą atkreipėte dėmesį arba užkliuvote už jo, galvojate apie jį, jaučiate dvasinį diskomfortą. Juo labiau apgamas jus neramina, tuo greičiau jis auga ir keičiasi. Svarbiausi požymiai, rodantys, kad apgamas kinta, yra jo skersmens, iškilumo, spalvos ir kraštų pokyčiai (ypač atsiradę per trumpą laiką). Reikėtų atkreipti dėmesį reikėtų ir į niežėjimą, skausmą, kraujavimą, aplinkinės odos sudirgimą. Labai daug skirtingai pasireiškiančių pačių įvairiausių ligų pasižymi skirtingais simptomais, kuriuos pačiam žmogui labai sunku nustatyti. Ištyrus nedidelį spuogelį ar rausvą dėmelę gali pasirodyti, kad tai viena pavojingiausių ligų – melanoma.

Melanomą galima net susapnuoti

Melanoma – tai retas, bet labai grėsmingas ir mirtinas navikas, kurį galima visiškai išgydyti, jeigu jis diagnozuojamas anksti. Melanoma yra nervinės kilmės liga, galinti pasireikšti pačiais neįtikėčiausiai atvejais. 1985-1987 m. labai daug moterų akimirksniu susirgo melanoma, kai jų sūnums būdavo įteikiami šaukimai į kariuomenę. Jos tiesiog pajusdavo, kaip per kūną perbėgdavo “elektra” ir nudiegdavo kurį nors apgamą. Jau kitą dieną apžiūros metu toje vietoje rasdavome melanomą. Labai gerai atsimenu vieną atvejį iš savo praktikos, kai moteris susapnavo, kad po dviejų savaičių švarioje blauzdos odoje atsiras juodas, didelis, greitai augantis auglys. Jį liesti arba kreiptis į gydytojus ji neturinti teisės, o po kurio laiko mirs kamuojama didelių fizinių, bet ne dvasinių kančių. Kaip buvo pasakyta sapne, taip ir atsitiko. Po kurio laiko atsitiktinai užsukusi kaimynė pamatė ją persirišančią koją, kuri tuo metu labai kraujavo, ir iškvietė greitąją pagalbą. Tačiau ligoninėje gydymo ir operacijos moteris atsisakė. Kai pamačiau ją po trijų ar keturių savaičių, buvo sunku ją atpažinti. Liga smarkiai pakeitė jos išvaizdą. Ji tik tyliai pasakė, kad išsipildė jos sapnas ir ji greitai mirs. Taip ir buvo. Po tokių įvykių tikrai negali teigti, kad ligos nesusijusios su nervų sistema. Auglys gali atrodyti ir kaip maža dėmelė, ir kaip apgamas arba opelė. Pavyzdžiui, viena pacientė augino lietuvišką skaliką, kuris vos jai parėjus iš darbo ir atsisėdus pradėdavo loti, inkšti ir lįsti į pažastį. Moteris atkreipė dėmesį į tą vietą ir pastebėjo nedidelę opelę, kaip vėliau pasirodė, buvusią vėžio židiniu. Kai po sėkmingos operacijos moteris grįžo namo, šuo daugiau prie jos nepriėjo, o ji buvo dėkinga savo sargiam gydytojui, privertusiam pasitikrinti.

Karpos – liga ar apsileidimas?

Karpomis gali užsikrėsti visi, o jų atsiradimo priežastys pačios įvairiausios. Jos gali atsirasti po paviršinio odos sluoksnio traumos, smarkiai nudegus saulėje, dėl neracionalios mitybos, stresų, maudantis viešose pirtyse ar baseinuose ir t.t. Vaikams karpos gali atsirasti po draugystės su katėmis, šunimis, žaidžiant smėlio dėžėse. Pagal karpos lokalizaciją galima spręsti ir apie jos atsiradimo priežastį. Karpos dažniausiai atsiranda, kai mūsų imuninė sistema susilpnėjusi, todėl esti speciali daugelio metų patikrinta jų gydymo metodika. Jei žmogus turi daugiau nei tris karpas, vadinasi, yra sistema ir reikia jį gydyti kompleksiškai.

Save stebėti sveika

Stebėti savo odą galime kasdien ir gauti labai daug informacijos apie organizmo pokyčius. Nusiprausę atsistokite prieš veidrodį ir tiesiog žiūrėkite, kaip oda sugeria vandenį, atkreipdami dėmesį į tas vietas, kuriose jis susigeria labai greitai arba atvirkščiai. Tada atsiverskite knygą ir pažiūrėkite, kokia veido vieta už kokį organą atsakinga, o tada jau žinosite, į kokį specialistą kreiptis. Rūta Kublickienė „Netradicinė medicina” Prieš penkis tūkstančius metų kinai atsitiktinai surado odos aktyvius taškus ir jų ryšį su vidaus organais. 1953 metais Reinholdas Folis padėjo bioenergetinės medicinos diagnostikos ir gydymo pagrindus. Tai žinodami tai 1980 metais grupė onkologinės profilaktikos entuziastų LOC klinikoje pradėjo apgamų ir vidaus organų veiklos bioenergetinio ryšio studiją. Padarytos tokios išvados: Paveldime ne apgamą ar jo lokalizaciją, o mitybos būdą ir dažniausią giminės ligą. Veido apgamai yra virškinimo trakto funkcinių ir organinių pokyčių markeriai Galvos plaukuotos dalies apgamai yra giminės psichinės ir onkogeninės raidos markeriai Pašalinus organinius odos pakitimus iki 12 metų sumažinsime galimybę susirgti giminės ligomis Galvos traumos ir sąmonės netekimai didina galimybę neprognozuojamam apgamo polinkiui keistis Melanoma dažniausiai nėra supiktybėjęs apgamas, tai žmogaus po psichogeninės krizės išdava Melanoma yra sisteminė liga nuo jos atsiradimo, todėl vietinis gydymas duoda atsitiktinius rezultatus. Paskutinius septynerius metus vykdome veido apgamų ir mitybos ryšio su vidaus organų veiklos kitimu studiją. Pasaulis per daug atviras ir paprastas, kad jo nesuprasti. Pvz., kam operuoti skrandžio opą, jei pašalinus apgamą iš aktyvios zonos, organizmas pats susitvarko su opa?!

Juozas Prušinskas